درب ریلی یکی از انواع درب پارکینگ است و به درب‌هایی گفته می‌شود که با استفاده از یک ریل روی زمین و چندین هرزگرد در بالا باز و بسته می‌شود. باز و بسته شدن این نوع درب می‌تواند توسط نیروی انسانی و یا به صورت اتوماتیک و کاملا الکتریکی انجام شود. این درب‌ها به روش‌های مختلفی نصب می‌شود اما کارکرد تمام آن‌ها یکسان است. درب ریلی که برای پارکینگ منازل استفاده می‌شود معمولا سایز کوچکی دارد. همین موضوع باعث شده که بتوان فقط از طریق کنترل یک موتور الکتریکی کوچک از آن‌ها استفاده کرد. در چنین شرایطی قیمت این درب‌ها نیز به اندازه قابل توجهی کاهش می‌یابد.

فعالیت درب‌های ریلی مانند جک‌های پارکینگی به دو شکل هیدرولیک و مکانیکی است. از انواع مکانیکی برای درب‌های سبک‌تر و به خصوص محل‌هایی که رفت و آمد خیلی زیادی ندارند استفاده می‌شود. در مقابل درب‌هایی که در اماکن پرتردد نصب می‌شوند و وزن بیشتری هم دارند، به شکل هیدرولیکی هستند.

همانطور که گفته شد این درب روی یک ریل نصب می‌شود و با کمک آن به صورت خودکار و یا با کمک نیروی انسانی به سمت راست یا چپ باز می‌شود. ریل مورد نیاز را هم می‌توانید روی زمین و یا بالای درب نصب کنید.

درب ریلی
درب ریلی

مزایای درب ریلی برای پارکینگ چیست؟

استفاده از درب پارکینگ ریلی مزایای زیادی برای شما دارد. از مزایای این نوع درب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بدون نیاز به استفاده از نیروی انسانی – اکثر درب های ریلی پارکینگ نیازی به دخالت نیروی انسانی ندارند و کاربر می‌تواند فقط با استفاده از یک ریموت درب را باز یا بسته کند.
  • بدون سر و صدا
  • افزایش امنیت
  • امکان رفت و آمد نامحدود
  • قدرت و سرعت بالا

انواع درب ریلی

درب‌های ریلی به دو دسته تک لنگه و یا دو لنگه تقسیم می‌شوند. درب‌های تک لنگه به صورت یک پارچه هستند و امکان باز شدن به سمت راست یا چپ را دارند و شما فقط باید در یک طرف این درب‌ها فضای خالی ایجاد کنید. اما درب‌های دو لنگه به فضای کافی در هر دو طرف نیاز دارند و از این رو بیشتر برای استفاده در ساختمان‌های حیاط‌دار مناسب هستند.

کاربرد درب های ریلی پارکینگ

از این نوع درب معمولا در کارخانه‌ها، مکان‌های صنعتی، پارکینگ پاساژها و اماکن تجاری، پارکینگ منازل و بیمارستان‌ها استفاده می‌شود. قبل از خرید درب ریلی برای پارکینگ منزل مسکونی خودتان توجه داشته باشید که باید در سمت راست یا چپ محلی که قصد دارید درب را نصب کنید به اندازه طول خودِ درب باید فضای خالی وجود داشته باشد.

ارتفاع این درب‌ها بین ۲ تا ۶ متر است اما عرض آن‌ها بسته به اندازه دهانه ورودی پارکینگ متفاوت است. استفاده از این نوع درب در محل‌هایی که نیاز است از تمام طول درب پارکینگ استفاده شود توصیه می‌شود، زیرا به صورت کامل باز می‌شوند و شما می‌توانید از تمام فضای درب جهت عبور و مرور استفاده کنید.

نمونه درب ریلی نصب شده توسط شرکت ویرا الکترونیک پرگاس
نمونه درب ریلی نصب شده توسط شرکت ویرا الکترونیک پرگاس

نتیجه

انواع درب اتوماتیک برای نصب در اماکن مختلفی مثل پارکینگ‌ها، منازل و… وجود دارند که درب ریلی گزینه بسیار مناسبی برای نصب در پارکینگ‌ها و ورودی باغ‌ها می‌باشد.

ضمن اینکه کارشناسان ویرا الکترونیک پرگاس نیز به صورت ۲۴ ساعته آماده ارائه مشاوره و پیشنهادات کاربردی جهت انتخاب انواع درب ریلی مناسب برای شما هستند. در صورت نیاز از صفحه تماس با ما اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.