در زندگی روزمره خود بارها با درب‌های اتوماتیک روبرو شده و احتمالا انواع آن را می‌شناسید. درب اتوماتیک با داشتن قدمتی دو هزار ساله، به‌عنوان یکی از انواع درب‌ها شناخته می‌شود که انسان نقشی در باز و بسته شدن آن ندارد و به‌همین دلیل علاوه بر فراهم شدن راحتی بیشتر برای انسان، فناوری نوینی است که هم استهلاک را پایین آورده و هم باعث اضافه شدن جلوه‌های زیبایی بیشتر به ساختمان موردنظر می‌شود. در ادامه می‌توانید با ما همراه بوده و نکات مهم را در زمینه نصب درب اتوماتیک فرا بگیرید.

نصب درب اتوماتیک

ساختار و عملکرد هر درب اتوماتیک به‌گونه‌ای است که حتما باید از یک تنظیم درست و مناسب آن ساختمان برخوردار باشد. یک تکنسین حرفه‌ای می‌داند که ارتباط زمان‌بندی صحیح درب اتوماتیک با نوع ساختمان باید به چه صورتی باشد. در برج‌های تجاری و ساختمان‌های بانکی، یقینا از درب اتوماتیک با تنظیم خاص استفاده می‌کنند و انتخاب یک زمان‌بندی درست، می‌توانند کارایی درب اتوماتیک را در سال‌های آینده هم بیشتر کند.

در نصب یک درب اتوماتیک باید به مسائل ایمنی دقت کرده و بتوانید هر عملکردی را در جای خودش بررسی کنید. تست مداوم این درب‌های اتوماتیک، یکی از روش‌های سودمندی است که کارفرمایان در هنگام نصب درب‌های اتوماتیک به آن توجه می‌کنند.

"<yoastmark

 

چه افرادی از درب اتوماتیک استفاده می‌کنند

همیشه باید بیاد داشته باشید که قشر مختلف جامعه از درب اتوماتیک استفاده می‌کنند و می‌توان به کودکان و سالمندان در این زمینه توجه کرده و ایمنی لازم را برای آن‌ها فراهم کنیم. نکته مهم دیگر این است که حتما باید به نوع محیط هم توجه لازم صورت گیرد. به‌طور مثال در نصب درب اتوماتیک برای بیمارستان، حتما باید فضای لازم را برای وارد شدن تجهیزات بیمارستانی در نظر گرفته و ایمنی و سلامت کامل را برای بیمارانی که از حال مناسب برخوردار نیستند فراهم کنیم. برای این منظور سنسورهای پیشرفته‌ای روی این درب‌ها قرار گرفته است که می‌توان آن‌ها را به دلخواه تنظیم کرد.

متریال درب اتوماتیک و تاثیر آن در نصب

متریالی که در ساخت درب اتوماتیک و در نهایت نصب آن به‌کار می‌رود، باید سنخیت کامل را با محیط و فضای ساختمان داشته باشد. قبل از شروع به نصب درب اتوماتیک، حتما باید به کیفیت الکتروموتور توجه کنید. الکتورموتور مهم‌ترین قطعه‌ای است که نقش زیادی در کارکرد صحیح درب اتوماتیک در طولانی مدت دارد و می‌تواند عمر محصول ما را هم بالا ببرد. در چنین شرایطی می‌توان کنترل بهتری هم روی پشتیبانی این محصولات ارائه داد. بیاد داشته باشید که سیستم تمام درب‌های اتوماتیک‌، از یک سیستم اپراتور و یک سیستم مکانیکی تشکیل شده است که هر دو به‌صورت مکمل همدیگر کار می‌کنند.

نصب درب‌های اتوماتیک
نصب درب‌های اتوماتیک

در نصب این درب باید توجه کنیم که اپراتور دقیقا تنظیم شده باشد و سیستم مکانیکی هم قدرت و شرایط لازم را برای اجرای این برنامه تنظیمی داشته باشد. سیستم مکانیکی درب اتوماتیک همواره باید به سنسورهای پیشرفته مجهز باشد تا جوابگوی ارتفاعی که درب متصل می‌شود و همچنین شناسایی از فاصله مناسب را داشته باشد.

دقت نظر این سنسورها بسیار مهم است، چرا که یک فرد ممکن است از زوایای مخلتف به سمت درب حرکت کند و در چنین شرایطی باید پشتیبانی لازم از جانب این سنسورها برای سیستم مکانیکی وجود داشته باشد.

ایمنی در برابر سارقین

ایمنی در هنگام نصب هم بسیار مهم است و همواره باید در هنگام خاموش بودن درب، تکنسین‌ها بتوانند تمام ترفندهای موجود برای بازشدن غیرمجاز درب را شناسایی کرده و با اتخاذ یک سیستم امنیتی قوی، بتوانند شرایط مدنظر کارفرمایان را فراهم کنند. برای این منظور می‌توان در هنگام نصب از سنسورهایی استفاده کرد که در صورت درخواست برای ورود غیرمجاز، سیستم یک هشدار در فضای ساختمان پخش کرده یا اینکه مسئولین مربوطه را به روش‌های مختلف از این کار آگاه کند. در چنین شرایطی می‌توان کنترل ورود و خروج مناسبی را از طریق این درب‌های اتوماتیک صورت داد.

ایمنی در برابر سارقین
ایمنی در برابر سارقین

نتیجه‌گیری

همه‌ی ما می‌دانیم که درب‌های اتوماتیک چه نقش مهمی را در راحت کردن زندگی انسان ایفا می‌کنند. در این زمینه نصب درب اتوماتیک به‌صورت صحیح اهمیت زیادی دارد و سبب می‌شود که زمان شروع کار و گردش درب اتوماتیک تنظیم شده و کارکرد مناسب درب برای مدت‌ها ادامه پیدا کند.

نصب صحیح یک درب، می‌تواند ارتباط مستقیمی با سیم کشی بردهای درب اتوماتیک و موتورهای آن‌ها داشته باشد. الکتورموتور حساس‌ترین قطعه‌ای است که در هنگام نصب توسط تکنسین‌ها بررسی می‌شود و با یک تنظیم درست، کمک می‌کنند که سیستم مکانیکی درب‌ها عملکرد مناسبی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/wpcf7_uploads) is not within the allowed path(s): (/home/psgsecure/:/tmp/:/var/tmp/:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/dev/urandom:/usr/local/php74/lib/:/usr/local/php74/lib/:/usr/local/php82/lib/:/usr/local/php80/lib/:/usr/local/php56/lib/:/usr/local/lib/php/) in /home/psgsecure/domains/psgsecure.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 2101