آیا می‌دانید امکان دزدی از ساختمان‌هایی که سیستم دزدگیر ندارند ۳۰۰ درصد بیشتر است؟ دزدگیرهای اماکن انواع مختلفی دارند. برخی از دزدگیرها فقط در صورتی که سنسور تحریک شود علامت می‎‌فرستند اما برخی دیگر با تجهیزات مختلفی مثل سیستم مانیتورینگ عرضه می‌شوند. برای نصب انواع دزدگیر اماکن ممکن است به موارد مختلفی نیاز داشته باشید و هزینه هر کدام هم متفاوت باشد.

آشنایی با انواع دزدگیر اماکن

برخی مردم ممکن است فقط به یک دزدگیر نیاز داشته باشند که راه‌های ورودی را کنترل کنند و برخی دیگر ممکن است بخواهند تمام قسمت‌های محل کار یا منزل خودشان را مانیتور کنند. فرقی ندارد که می‌خواهید سیستم دزدگیر قدیمی خودتان را به‌روز کنید یا فقط می‌خواهید یک سیستم دزدگیر جدید بخرید. در صورتی که به بازار مراجعه کنید، متوجه انواع مختلف دزدگیر اماکن خواهید شد. ما برای اینکه بتوانید راحت‌تر یک سیستم دزدگیر انتخاب کنید، انواع دزدگیر اماکن و نحوه کار آن‌ها را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

آشنایی با انواع دزدگیر اماکن
آشنایی با انواع دزدگیر اماکن

سیستم‌های دزدگیر کابلی

این نوع دزدگیر ابتدایی‌ترین مدلی است که در بازار می‌توانید پیدا کنید. این سیستم از یک مدار الکتریکی با ولتاژ پایین استفاده می‌کند که به صورت دائم بین دو نقطه در، پنجره یا دیگر راه‌های ورودی در جریان است. در مواقعی که در یا پنجره به صورت کامل بسته باشد، جریان الکتریکی نیز به راحتی می‌تواند بین این دو نقطه حرکت کند اما در صورتی که باز شوند، مدار قطع می‌شود و همین موضوع باعث فعال شدن دزدگیر می‌شود.

سیستم‌های بیسیم

یک سیستم دزدگیر بیسیم، همانطور که از اسمش پیداست، دزدگیری است که بدون سیم هم می‌تواند فعالیت کند. این سیستم به صورت معمول از یک کنترل پنل و چندین سنسور که داخل آن‌ها فرستنده رادیویی وجود دارد، تشکیل شده است. در صورتی که سنسورها فعال شوند، به کنترل پنل یک سیگنال می‌فرستند و پس از آن دزدگیر فعال خواهد شد.

انواع دزدگیر اماکن مانیتور نشده

این سیستم‌ها یکی دیگر از انواع دزدگیر اماکن هستند. در این سیستم‌ها پس از فعال شدن دزدگیر، شما یا یک نفر که به محل نزدیک است، باید به پلیس محلی اطلاع دهد. در سیستم‌های مانیتور نشده در صورت تحریک شدن سنسورها آلارم‌های صوتی و بصری فعال خواهند شد، اما هیچ مرکز مانیتوری برای اطلاع رسانی وجود ندارد.

دزدگیرهای مانیتور نشده در مقایسه با دزدگیرهای مانیتور شده معمولا ارزان‌تر هستند اما نمی‌توانند به همان اندازه امنیت دفتر کار یا محل زندگی شما را تامین کنند. زیرا این نوع دزدگیر حتی در صورتی که بتواند برای تلفن همراه شما هم هشداری ارسال کند، ممکن است به دلیل عدم آنتن‌دهی و یا در دسترس نبودن گوشی، آن را به موقع نبینید.

انواع دزدگیر اماکن مانیتور شده

اینکه یک نفر مراقب محل کار یا زندگی شما باشد همیشه چیز خوبی است و خیالتان راحت‌تر است. سیستم دزدگیر مانیتور شده علاوه بر اینکه در شرایط اضطراری به شما پیام می‌دهد، بلکه به اپراتورهای مرکز کنترل هم هشدار می‌دهد. با این کار، آن‌ها نیروهای لازم را به محلی که سیستم دزدگیر نصب شده است، ارسال می‌کنند. یکی از انواع دزدگیر مانیتور شده، تلفن کننده سیم کارتی G6 است. ضمن اینکه، برخی از قابلیت‌های این سیستم عبارت است از:

  • کنترل پنل ساده
  • کنترل بی‌سیم (شما می‌توانید از هر نقطه نزدیک محل کار یا زندگی خودتان دزدگیر را کنترل کنید)
  • دارای سنسور تشخیص حرکت، سنسور تشخیص باز شدن درب و پنجره و سنسور شکستن شیشه
  • قابلیت کنترل از راه دور با استفاده از موبایل یا کامپیوتر
  • منبع تغذیه جداگانه و غیر قابل قطع کردن
  • پشتیبانی از شبکه سلولی برای بی‌نیاز شدن از شبکه کابلی و مشکلات آن

ارتباط بین دوربین مداربسته و انواع دزدگیر اماکن

دوربین‌های امنیتی هم در برخی از انواع دزدگیر اماکن مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دوربین‌ها معمولا در فضاهای بیرونی ساختمان نصب می‌شوند و بعضی از انواع پیشرفته آن‌ها فقط وقتی حرکت را احساس کنند فعال می‌شوند و شما می‌توانید تصاویر آن‌ها را به صورت زنده ببینید و یا دوربین را به شکلی تنظیم کنید که تمام فیلم‌ها را ذخیره کند و شما بعدا آن‌ها را ببینید.

ارتباط بین دوربین مداربسته و انواع دزدگیر اماکن
ارتباط بین دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن

در نهایت…

برای خرید انواع دزدگیر اماکن شما محدودیت خاصی ندارید و می‌توانید هر تجهیزاتی که نیاز دارید را به همراه کیت دزدگیر تهیه کنید و حتی از یک سرویس مانیتورینگ هم استفاده کنید و از یک تیم برای مانیتور دزدگیرهای خودتان بهره ببرید.

برخی از مدل‌های دزدگیر اماکن به عنوان کیت DIY عرضه می‌شوند و می‌توانید خودتان آن‌ها را نصب کنید اما اکثر این سیستم‌ها باید توسط متخصصان خود شرکت نصب شوند و می‌توانید از آن‌ها بخواهید که تجهیزات مانیتورینگ را هم برای شما نصب کنند.

ضمن اینکه کارشناسان ویرا الکترونیک پرگاس نیز به صورت ۲۴ ساعته آماده ارائه مشاوره و پیشنهادات کاربردی جهت انتخاب و نصب انواع دزدگیر اماکن مناسب برای شما هستند. در صورت نیاز از صفحه تماس با ما اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/wpcf7_uploads) is not within the allowed path(s): (/home/psgsecure/:/tmp/:/var/tmp/:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/dev/urandom:/usr/local/php74/lib/:/usr/local/php74/lib/:/usr/local/php82/lib/:/usr/local/php80/lib/:/usr/local/php56/lib/:/usr/local/lib/php/) in /home/psgsecure/domains/psgsecure.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 2101