فایروال یک نوع نرم‌افزار یا میان‌افزار است که با تعیین یک سری قوانین، داده‌هایی که قرار است به یک شبکه کامپیوتری وارد شوند یا از آن خارج شوند را کنترل می‌کند.
وظیفه اصلی یک دزدگیر فایروال ،فیلتر کردن ترافیک ورودی به شبکه خصوصی و جلوگیری از ورود فایل‌های آلوده‌ای است که در سطح اینترنت به صورت عمومی وجود دارند.
در اکثر دستگاه‌های متصل به شبکه، یک فایروال وجود دارد اما برای امنیت بهتر خانه هوشمند خود بهتر است از یک دزدگیر فایروال استفاده کنید.

کلمه فایروال (دیوار آتش) این سیستم را به دیواری تشبیه می‌کند که از سیستم‌های ما در برابر خطرات خارجی (حملات سایبری) محافظت می‌کند.
در صورتی که از دزدگیر فایروال در شبکه‌های کامپیوتری استفاده کنید علاوه بر امکان محافظت از شبکه، امکان ذخیره اتفاقات مهم و بررسی عملکرد شبکه هم برای شما فراهم خواهد شد.

نحوه کار دزدگیر فایروال

دزدگیر فایروال با تعیین یک مرز مشخص بین اینترنت و شبکه‌ای که در حال محافظت از آن است کار می‌کند.
این وسیله داخل خود شبکه وصل می‌شود و تمامی داده‌هایی که به شبکه وارد می‌شود را بررسی می‌کند.
سپس با بررسی داده‌های ورودی با یک سری قوانین از پیش تعریف شده، مشخص می‌کند که آیا این داده‌ها امن هستند و یا احتمال آسیب رسیدن به شبکه وجود دارد.

نه فایروال و نه هیچ دستگاه کامپیوتری دیگری قادر به تصمیم‌گیری نیست.
در واقع دزدگیر فایروال از یک سری قوانین از پیش تعریف شده توسط انسان‌ها پیروی می‌کند.
این قوانین هستند که تعیین می‌کنند فایروال اجازه ورود یک بسته خاص را به شبکه بدهد یا خیر.
در صورتی که یک بسته با الگوهای که نشان‌دهنده خطر است تطابق داشته باشد، فایروال اجازه‌ی ورود آن بسته را به داخل شبکه نمی‌دهد.

دزدگیر فایروال از تمام وسایلی که به شبکه‌ی اینترنت متصل هستند، از جمله کنسول‌های بازی، تلویزیون‌های هوشمند و لوازم خانگی در مقابل حملات سایبری محافظت می‌کند.
تمامی وسایلی که به اینترنت متصل هستند قابلیت هک شدن را دارند و ممکن است با هک شدن هرکدام از این دستگاه‌ها اطلاعات هویتی، مالی و یا حریم خصوصی شما در معرض خطر قرار بگیرد.

چرا باید از فایروال استفاده کنیم؟

فایروال یکی از قدیمی‌ترین و پایه‌ای‌ترین تجهیزات ایمنی شبکه است.
استفاده از فایروال به اندازه‌ای اهمیت دارد که در تمام بحث‌های مربوط به امنیت سایبری به آن اشاره می‌شود.
فایروال امکان دسترسی تمامی خطرات و تهدیدات خارجی به شبکه‌های داخلی را محدود می‌کند.
در واقع فایروال پایه و بیس اصلی تمام دستگاه‌های امنیتی‌ای است که امروزه برای شبکه‌های کامپیوتری تولید می‌شوند.

عملکرد تمام دستگاه‌های فایروال یکسان است.
روش‌های خیلی زیادی هم برای انجام این کار وجود دارد که به نیازهای کاربر و ابعاد شبکه‌ی مورد استفاده‌ی وی بستگی دارد.
به همین خاطر این وسیله امنیتی انواع مختلفی دارد.

باتوجه به همه مطالبی که برای شما بیان کردیم، دزدگیر فایروال هم نمونه‌ای از دزدگیر اماکن است که امروزه کاربرد زیادی برای حفظ  امنیت افراد پیدا کرده است و افراد زیادی از آن در مکان‌های مختلف استفاده می‌کنند.

ضمن اینکه کارشناسان ویرا الکترونیک پرگاس نیز به صورت ۲۴ ساعته آماده ارائه مشاوره و پیشنهادات کاربردی جهت انتخاب و نصب انواع دزدگیر فایروال مناسب برای شما هستند.
در صورت نیاز صفحه تماس با ما اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/wpcf7_uploads) is not within the allowed path(s): (/home/psgsecure/:/tmp/:/var/tmp/:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/dev/urandom:/usr/local/php74/lib/:/usr/local/php74/lib/:/usr/local/php82/lib/:/usr/local/php80/lib/:/usr/local/php56/lib/:/usr/local/lib/php/) in /home/psgsecure/domains/psgsecure.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 2101