امروزه در بازار دوربین‌های مداربسته زیادی وجود دارند که تصویر خیلی خوبی را به شما تحویل می‌دهند و کیفیت مناسبی هم دارند. در صورتی که کمی دانش فنی هم داشته باشید خودتان می‌توانید نسبت به نصب دوربین مداربسته اقدام کنید. تنها چیزی که شما نیاز دارید این است که تصمیم بگیرید دوربین را کجا نصب کنید و بدانید که دوربین باید چه نقاطی را پوشش دهد.

نقاطی با قابلیت نصب دوربین مداربسته

بودجه، نوع ملک و اولویت‌های هر کسی برای امنیت منزل خودش متفاوت است. به همین دلیل هیچگونه قانون کلی برای نصب دوربین‌های امنیتی وجود ندارد. در ادامه برخی از نقاط خیلی خوبی که می‌توانید برای اجرای سیستم دوربین مداربسته انتخاب کنید را با یکدیگر بررسی می‌کنیم. شما می‌توانید هرکدام از این نقاط را براساس نیاز خودتان و نقاط آسیب‌پذیر منزلتان انتخاب کنید.

فضاهای خارجی: درب اصلی

احتمالا شما هم فکر می‌کنید که سارقین از روی دیوار و درهای فرعی وارد منزل یا محل کار شما می‌شوند. اما باید گفت که اینطور نیست و طبق آمار ۳۴ درصد از سارقین از درب اصلی برای ورود به منزل شما استفاده می‌کنند. این آمار نشان می‌دهد که تصور خیلی از افراد اشتباه است.

با نصب دوربین مداربسته به گونه‌ای که درب اصلی را پوشش دهد، می‌توانید ورود و خروج همه افراد از جمله افراد خانواده، تعمیرکارها، افرادی که برای تحویل بسته مراجعه می‌کنند و… را زیر نظر داشته باشید.

نصب دوربین مداربسته در ورودی اماکن

فضاهای خارجی: درب‌های فرعی و پشتی

درب‌هایی که در معرض دید نیستند به افراد مختلف این اجازه را می‌دهند که بدون دیده شدن وارد ساختمان شوند. برای داشتن نظارت کامل روی افرادی که به ساختمان وارد می‌شوند و یا از آن خارج می‌شوند بهتر است روی درب‌های فرعی و بخصوص درب‌هایی که از آن‌ها بیشتر استفاده می‌شود نیز دوربین نصب کنید. همچنین به درب‌هایی که احتمال می‌دهید سارقین از آن برای ورود به ساختمان استفاده کنند هم توجه ویژه‌ای داشته باشید.

فضاهای خارجی: پارکینگ

نصب دوربین مداربسته به گونه‌ای که رو به پارکینگ یا گاراژ شما باشد به شما این اطمینان را می‌دهد که ماشین، دوچرخه و یا هر وسیله دیگری که داخل پارکینگ نگه‌داری می‌شود، در امنیت کامل است و هیچکس آن‌ها را تهدید نمی‌کند.

در صورتی که به گاراژ، منزل یا محل کار شما دسترسی ندارید، وجود دوربین مداربسته باعث می‌شود بتوانید امنیت آنجا را تحت نظر داشته باشید و در صورتی هم که امکان دسترسی به منزل از طریق گاراژ وجود دارد با داشتن دوربین، یک لایه امنیتی دیگر به منزل خودتان اضافه می‌کنید.

دوربین مداربسته در پارکینگ
دوربین مداربسته در پارکینگ

فضاهای خارجی: حیاط

با نصب دوربین مداربسته داخل حیاط می‌توانید رفت و آمد افراد مختلف را بررسی کنید و بتوانید فعالیت فرزندان و یا حیوانات خانگی خود را نیز تحت نظر داشته باشید.

فضاهای داخلی: قسمت‌های پر رفت و آمد

نصب دوربین مداربسته در قسمت‌های پر رفت و آمد مثل اتاق نشیمن یا آشپزخانه، روش خیلی خوبی برای بررسی فعالیت کودکان و همچنین افراد مختلفی است که برای کارهایی مثل تعمیرات و… به منزل شما مراجعه می‌کنند. همچنین با نصب دوربین در اتاق‌های طبقه همکف که پنجره‌های بزرگی دارند می‌توانید هر کسی که قصد داشته باشد از پنجره‌ها وارد خانه شود را شناسایی کنید.

دوربین مداربسته در مکان‌های پر رفت و آمد
دوربین مداربسته در مکان‌های پر رفت و آمد

فضاهای داخلی: راه پله یا راهرو اصلی

داخل راهروها و راه‌پله‌های اصلی ساختمان هم دوربین نصب کنید تا عبور و مرور افراد را دشوار کنید. در صورتی که کسی از قسمت‌های بدون نظارت وارد ساختمان شود، در صورتی که از این قسمت‌ها عبور کند می‌توانید به راحتی متوجه حضور وی شوید.

دوربین مداربسته در راهروها
دوربین مداربسته در راهروها

مکان‌هایی که نباید دوربین مداربسته نصب کنید!

نقاطی که نصب دوربین مداربسته حریم شخصی همسایه‌ها را نقض می‌کند:

قوانین مربوط به نصب دوربین مداربسته در کشورهای مختلف متفاوت است. بنابراین بهتر است قبل از راه‌اندازی دوربین مداربسته حتما قوانین مربوط به آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که نیاز نیست مکان آن‌ها را تغییر دهید.

به صورت کلی شما می‌توانید به گونه‌ای دوربین‌های مداربسته خودتان را فرار دهید که فضای آزاد مقابل منزل خودتان را پوشش دهد و در بک‌گراند آن نیز فعالیت‌های عمومی همسایه‌ها قابل دیدن باشد.

اما در صورتی که دوربین‌ها بتوانند بخشی از فضای خصوصی یا حریم شخصی همسایه‌ها را نقض کنند (برای مثال بتوانند از اتاق‎خواب‌ها فیلمبرداری کنند) یا شما از فیلم‌ها برای مقاصدی به جز تامین امنیت منزل خودتان استفاده کنید به مشکل می‌خورید.

نصب دوربین مداربسته در اتاق خواب و سرویس بهداشتی:

نیاز به مراقب ۲۴ ساعته از کودکان و یا افراد مسن خانواده قابل درک است. با این وجود برخی از نقاط منزل استثنا هستند و نباید نسبت به نصب دوربین مداربسته در این نقاط اقدام کنید. البته گزینه‌های جایگزین خیلی زیادی برای این دو نقطه وجود دارند.

دوربین‌های ناظر کودکان گزینه خیلی خوبی برای مراقبت از بچه‌های خیلی کوچک هستند. همچنین می‌توانید از سنسورهای حرکتی نیز برای مراقبت از این قسمت‌ها استفاده کنید.

دوربین مداربسته در اتاق خواب
دوربین مداربسته در اتاق خواب

سخن نهایی

ممکن است در برخی شرایط نیاز داشته باشید که یک فرد خبره نسبت به راه‌اندازی دوربین مداربسته شما اقدام کند. برای مثال شما نمی‌توانید برخی از سیستم‌های نظارتی را خودتان نصب کنید و برای اینکه بتوانید بهترین استفاده را از سیستم خودتان ببرید نیاز است که یک فرد حرفه‌ای نصب آن را انجام دهد. در این مواقع یک کارشناس از طرف شرکت فروشنده به محل موردنظر شما مراجعه می‌کند و عمل نصب را به صورت کامل برای شما انجام می‌دهد.

ضمن اینکه کارشناسان ویرا الکترونیک پرگاس نیز به صورت ۲۴ ساعته آماده ارائه مشاوره و پیشنهادات کاربردی جهت انتخاب و نصب دوربین مداربسته مناسب برای شما هستند. در صورت نیاز از صفحه تماس با ما اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/wpcf7_uploads) is not within the allowed path(s): (/home/psgsecure/:/tmp/:/var/tmp/:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/dev/urandom:/usr/local/php74/lib/:/usr/local/php74/lib/:/usr/local/php82/lib/:/usr/local/php80/lib/:/usr/local/php56/lib/:/usr/local/lib/php/) in /home/psgsecure/domains/psgsecure.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 2101