در چند سال اخیر استفاده از دوربین و کاربرد دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن در فضاهای عمومی مطرح شده است که اکثر افراد باور دارند که این دوربین‌ها و دزدگیرها می‌تواند کمک زیادی به بازدارندگی از جرم داشته باشند و باعث کاهش جرائم در سطح شهر شوند.

کاربرد دوربین مداربسته بسیار زیاد است که یکی اصلی‌ترین آنها دوربین حفاظتی است اما کاردبردهای آن فقط محدود به حفاظتی نمی‌شود و از آن در فضاهای صنعتی، پلیسی، نظامی، کنترل ترافیک و … می‌شود.

کاربردهای دوربین مداربسته در اماکن و فضاهای عمومی باعث کاهش پیدا کردن جرم می‌شود.
البته به این نکته باید دقت کرد که گاهی اوقات در برخی موارد دوربین مداربسته نیز نمی‌تواند به دلیل پوشیده بودن چهره مجرم، موثر باشد.
در زیر کاربرد دوربین مداربسته و اهمیت آن را باهم بررسی می‌کنیم.

کاربردهای دوربین مداربسته

با ما همراه باشید تا با کاربرد دوربین مداربسته آشنا شوید

دوربین مداربسته در کنترل ترافیک

چندین سال است که از دوربین مداربسته برای کنترل ترافیک وسایل نقلیه در فضاهای شهری استفاده می‌شود.
این دوربین‌ها نیز کنترل میزان ترافیک در خیابان‌ها و ارسال اطلاعات از طریق gps به رانندگانی که قصد عبور از آن خیابان‌ را بر عهده دارند.
از جمله موارد کاربرد دوربین مداربسته در کنترل ترافیک شناسایی اتوماتیک پلاک خودروها است.

کاربرد دوربین مداربسته در مناطق تاریخی

کشور ایران دارای تمدنی کهن بوده و بناهای قدیمی، قدمت طولانی و ویژگی‌های منحصر بفردی دارند.
به همین دلیل کنترل آنها از اهمیت بالایی برخوردار است و نصب دوربین مداربسته در این مکان‌ها برای بالا رفتن امنیت و حفاظت از آنها می‌شود.
برای مثال در مساجد قدیمی دوربین مداربسته نصب می‌کنند تا جلوی آسیب زدن یا سرقت از آثار باستانی گرفته شود.

کاربرد دوربین
دوربین

 دوربین مداربسته در صنعت

در صنعت به دلیل وجود صنایع شیمیایی و راکتورهای هسته‌ای و خطرناک بودن آنها، وجود دوربین مداربسته از الزامات است.
به دلیل اینکه نظارت بر این قسمت‌ها به دلیل خطراتی از قبیل خطرات مالی و جانی ممکن نیست، از دوربین مداربسته در این اماکن استفاده می‌شود.
دوربین‌های مداربسته دیگری هم هستند که به درجه حرارت حساس بوده و در هر مرحله، درجه حرارت را اندازه گیری می‌کنند.

کاربرد دوربین مداربسته در مراکز درمانی

بیمارستان‌ها مکان حساسی هستند اکثر افرادی که به این مکان مراجعه می‌کنند وضعیت جسمی وخیمی دارند و ممکن است یک سهل انگاری ساده موجب بروز حوادث ناگواری شود.
به همین دلیل دوربین مداریسته یکی از نیازهای ضروری برای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی است.
کنترل ورود و خروج مراجعه کننده‌ها، نظارت بر ورود و خروج انبارها و …. یکی از مسائل اصلی برای صاحبان و مدیران این مجموعه‌ها به شمار می‌رود.
با نصب دوربین مداربسته به راحتی می‌توان مراکز درمانی را کنترل کرد.

"<yoastmark

نتیجه گیری

کاربردهای دوربین مداربسته بسیار زیاد است و نمی‌توان به مکان خاصی محدود کرد همچنین از این دوربین‌ها در هر مکانی می‌توانیم استفاده نماییم به عنوان مثال در نقل و انتقالات، مکان‌های وزرشی،مدارس و غیره می‌توانیم از دوربین مداربسته استفاده کنیم.
در این مقاله ما سعی کردیم کاربرد دوربین مداربسته را برای شما بیان کنیم.

ضمن اینکه کارشناسان ویرا الکترونیک پرگاس نیز به صورت ۲۴ ساعته آماده ارائه مشاوره و پیشنهادات کاربردی جهت انتخاب و نصب دوربین مداربسته  مناسب برای شما هستند.
در صورت نیاز از صفحه تماس با ما اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/wpcf7_uploads) is not within the allowed path(s): (/home/psgsecure/:/tmp/:/var/tmp/:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/dev/urandom:/usr/local/php74/lib/:/usr/local/php74/lib/:/usr/local/php82/lib/:/usr/local/php80/lib/:/usr/local/php56/lib/:/usr/local/lib/php/) in /home/psgsecure/domains/psgsecure.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 2101